flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Буринського районного суду Сумської області

рішенням зборів суддів

від 01 квітня 2025 року № 1

 

ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ

ДОКУМЕНТООБІГУ БУРИНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

  1. Загальні положення.

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог єдиної чинної редакції Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) за результатами розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів Буринського районного суду Сумської області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи.

Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначаються на підставі наказів голови суду чи особи, яка виконує його обов’язки у відношенні суддів та наказів керівника апарату суду -  у відношенні працівників апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу справ між суддями.

Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням та цими Засадами з урахуванням спеціалізації суддів. У разі неможливості реєстрації вхідної кореспонденції в день її надходження до суду з об’єктивних причин (надходження кореспонденції перед закінченням робочого дня, тощо) така кореспонденція реєструється в автоматизованій системі в термін, вказаний в розпорядженні керівника апарату суду, із зазначенням причин встановлення такого терміну.

Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку згідно з вимогами підпункту 2.3.11 пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

У разі тривалої відсутності судді (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу, звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, звільнення з роботи тощо), заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.

У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями.

Автоматизований розподіл судових справ здійснюється за правилами, встановленими Положенням про АСДС.

Визначення суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється згідно з вимогами підпункту 2.3.3 пункту 2.3 Положення, з врахуванням Засад використання автоматизованої системи документообігу суду та правил поєднання судових справ.

Консультант суду по роботі з персоналом перевіряє актуальність інформації в табелі обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду та в разі будь-яких змін заносить дані щодо відсутності судді на роботі невідкладно.

На час перебування судді в нарадчій кімнаті не менше 1 робочого дня судові справи йому не розподіляються. Відповідну інформацію щодо перебування судді в нарадчій кімнаті до АСДС вносить консультант з кадрової роботи суду на виконання службової записки судді. Допускається внесення інформації щодо перебування судді в нарадчій кімнаті до АСДС за усним розпорядженням судді.

На період виборчого процесу у суді в святкові та вихідні дні автоматичний розподіл позовних заяв, пов’язаних з виборчим процесом, здійснюється серед всіх суддів.

У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини. У разі коли в суді з об’єктивних підстав правосуддя здійснює один суддя, здійснення автоматизованого розподілу судових справ не буде порушенням вимог цього Положення.

 

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді

Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному складу суду здійснюється у відповідності до вимог  пунктів 2.3.39.1-2.3.39.19, підпунктом 2.3.39 пункту 2.3 Положення.

У разі раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках, передбачених пунктами  2.3.39.1-2.3.39.19 підпунктом 2.3.39 пункту 2.3 Положення, такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу за загальними правилами автоматизованого розподілу.

 

  1. Коефіцієнти адміністративних посад та складності судових справ

Збори суддів мають право визначати коефіцієнт складності категорій судових справ, особливості розподілу судових справ при виконанні суддею інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя, коефіцієнт адміністративних посад, коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи, тощо.

В автоматизованій системі документообігу суду для суддів, які займають адміністративні посади встановлюються наступні коефіцієнти:

- голова суду – 0,7.

 

  1. 7. Спеціалізація суддів з розгляду судових справ

В суді діє спеціалізація із здійснення кримінальних проваджень відносно неповнолітніх та обираються слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом.

Вирішення питання визначення спеціалізації суддів здійснюється рішенням зборів суддів.

Автоматизований розподіл судових справ кримінального провадження між суддями здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів.

 

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому підпунктом 2.3.49 пункту 2.3 Положення.

У разі настання обставин, зазначених у підпункті 2.3.49 пункту 2.3 Положення, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється головою суду (чи особою, що виконує його обов’язки) між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з врахуванням черговості за списком суддів в алфавітному порядку згідно даних табелю обліку робочого часу суддів та п.2.3.3 Положення, а також з урахуванням дати надходження до суду.

 

  1. Прикінцеві положення.

 

 Дані Засади вводяться в дію з дня їх затвердження.