Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
З архівних документів вбачається, що Буринський районний суд Сумської області відновив свою діяльність в кінці 1943 року. Про попередню діяльність суду архівних даних не має.
Відомо, що перше приміщення суду розташовувалося на околиці міста Буринь по вулиці Свердлова, 50 в невеликому приміщенні, яке було побудовано ще в дореволюційні часи. Суд знаходився там до жовтня 1991 року. З 15 жовтня 1991 року відповідно до рішення Буринської районної Ради народних депутатів Сумської області «районному народному суду» було передано приміщення колишнього райкому партії України. В цьому просторому двоповерховому приміщенні в центрі міста по вулиці Першотравнева 16 Буринський районний суд Сумської області розташовується до цього часу.
Організаційне керівництво народним судом Буринського району Сумської області здійснювало Міністерство Юстиції УРСР, а саме відділ юстиції виконкому обласної ради.
Народний суд обирався у складі народного судді і народних засідателів. Судді народного суду обиралися громадянами району на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на 5 років. Народні засідателі обиралися на зборах громадян за місцем їх роботи або проживання шляхом відкритого голосування строком на два з половиною роки. Структура та штатна чисельність працівників апарату суду (тоді технічних працівників) затверджувалася начальником відділу юстиції облвиконкому. З 1943 по 1945 роки в штаті суду працювали: суддя, секретар судового засідання, діловод, судовий виконавець, кур’єр-прибиральниця та сторож-конюх. В 1945 році в архівних документах діяльності суду згадується про першу дільницю суду. А 30 квітня 1946 року відкрилася 2 дільниця народного суду. Дві дільниці народного суду діяло до 1954 року. 19 грудня 1954 року відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР №1652 від 15.10.1954 року «Про часткову зміну дислокації дільниць народних судів Української РСР» в Буринському районі була скорочена 2-га дільниця народного суду. Дія народного суду Буринського району Сумської області поширювалась на Буринський район Сумської області. Відповідно до Конституції СРСР та Верховної Ради СРСР, Конституції УРСР та Верховної Ради УРСР до сфери діяльності суду входить відправлення правосуддя по кримінальних, цивільних та адміністративних справах. Крім відправлення правосуддя, до сфери діяльності народного суду відносилось:
- проведення профілактичної роботи по попередженню злочинності в районі, ведення прийому громадян;
- здійснення контролю за підготовкою кадрів та політично-виховної роботи працівників суду;
- ведення і контроль роботи судових виконавців по виконанню судових рішень та вироків.
З 1943 по 1959 роки суддями народного суду Буринського району Сумської області працювали: Тарасенко Т.А., Гніденко, Аллєйшиков, Проскочило, Волинцева, Узунов, Дятленко, Котелевич, Науменко, Скороходова, Дорохіна, Костенко, Токаренко, Лістунов, Колесникова та ін. З 1959 року головами суду працювали: Макаренко, Євдокимов Олексій Васильович, Мережко Володимир Степанович, Сукач Сергій Іванович, Грекова Галина Федорівна, Ященко Владислав Андрійович, Калантаєнко Павло Сергійович. З 2003 року суд очолює Стеценко Валентина Сергіївна.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону УРСР «Про судоустрій Української РСР» від 24.02.1994 року назву «народні суди» було змінено на назву «районні, місцеві суди» внаслідок чого змінилась назва суду з «народний суд Буринського району Сумської області» на «Буринський районний суд Сумської області». В подальшому найменування суду не змінювалось.
З набранням Україною незалежності 24 серпня 1991 року та в зв’язку з прийняттям 15 квітня 1992 року Закону України «Про статус суддів» та відповідно до прийнятої 28 червня 1996 року Конституції України судову систему України визначили незалежною гілкою державної влади. На цей час в суді працюють голова суду Калантаєнко П.С., суддя Комлева В.С., два секретарі судових засідань, старший секретар суду, секретар суду, секретар-друкарка, судовий виконавець, судовий розпорядник та прибиральниця. В 1993 році до штату Буринського районного суду Сумської області було введено ще одну посаду судді, на яку призначено Стеценко В.С. та секретаря судових засідань, а у 2000 році на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про державну виконавчу службу» та Закону України «Про виконавче провадження» з штату Буринського районного суду Сумської області була виведена штатна посада судового виконавця. У 2001 році до штатного розпису працівників Буринського районного суду введено ще одну посаду судді та секретаря судових засідань. Відповідно до Указу президента України у 2002 році суддею Буринського районного суду Сумської області призначено Куцана В.М.
З 1 січня 2003 року відповідно до Закону України «Про судоустрій України» від 7.02.2002 року функції по організаційному забезпеченню діяльності судів в України були покладені на Державну судову адміністрацію України та її територіальні управління. Територіальне управління створене для організаційного забезпечення діяльності судів, здійснення матеріально-технічного і соціального забезпечення суддів та працівників апарату суду.
З 2001 року до штату суду вводиться посада помічника голови суду, з 2002 року - посади консультантів суду, а з 2003 року посади помічників суддів.
З 1 січня 2008 року до штатного розпису суду згідно Розпорядження КМУ від 26.06.2007 р. «Про граничну чисельність працівників апарату апеляційних та місцевих загальних судів» та Наказу ДСА України від 23.10.2007 року №672/к «Про граничну чисельність працівників апарату апеляційних та місцевих загальних судів» водяться посади керівника апарату суду, консультанта з кадрової роботи та статистики та посаду головного спеціаліста з інформаційних технологій.
З серпня 2010 року суд в своїй діяльності керується Законом України «Про судоустрій та статус суддів» від 07.07.2010 року №2453-VI. Відповідно до цього закону персональна відповідальність за організаційне забезпечення роботи суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду покладена вже на керівника апарату суду. Керівник апарату суду призначається на посаду та звільняється з посади начальником територіального управління ДСА. Керівник апарату призначає на посади та звільняє з посад працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає адміністративні стягнення. Відповідно до ст.24 цього ж закону за головою суду закріплена представницька, адміністративна та контролююча функція. Цього ж року до штату суду введена посада заступника керівника апарату суду.
На даний час штатна чисельність працівників апарату Буринського районного суду складає 24 одиниці, а саме:
Голова суду – Стеценко Валентина Сергіївна,
Заступник голови суду – Комлева Валентина Семенівна,
Керівник апарату суду – Тверитінова Анна Петрівна,
Заступник керівника апарату суду – Осадча Олена Валеріївна,
Суддя – Куцан Володимир Михайлович,
Суддя – Міщенко Віктор Миколайович,
Помічник судді – Андрієнко Тетяна Миколаївна,
Помічник судді – Жук Віктор Петрович,
Помічник судді – Курява Наталія Анатоліївна,
Помічник суддів – Опімах Сергій Володимирович,
Секретар судових засідань – Божок Валентина Миколаївна,
Секретар судових засідань – Ключник Олена Михайлівна,
Секретар судових засідань – Кошелєва Наталія Василівна,
Секретар судових засідань – Лігерко Таїсія Олександрівна,
Консультант з кадрової роботи – Радченко Наталія Борисівна,
Консультант – Калина Тетяна Миколаївна,
Головний спеціаліст
з інформаційних технологій – Гайдуков Олександр Миколайович,
Старший секретар суду – Юша Лідія Миколаївна,
Секретар суду – Андрєйченко Наталія Василівна,
Секретар суду – Мельник Антоніна Григорівна,
Судовий розпорядник – Бабкіна Ганна Анатоліївна,
Діловод – Деркач Оксана Олександрівна,
Робітник з комплексного обслуговування і ремонту
приміщення, будівель та споруд – Вернигора Віктор Олександрович,
Прибиральниця – Лишенко Євдокія Петрівна.
Станом на 1 січня 2013 року суд розглядає кримінальні, цивільні, адміністративні справи, справи про адміністративні правопорушення, справи за поданням органів досудового слідства та ін., ведеться робота по прийому громадян та робота зі зверненнями громадян.
Діловодство в суді ведеться відповідно до Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, затвердженої наказом ДСА України від 27.06.2006 року. Робота районного суду ведеться здійснюється відповідно до планів роботи суду, постійно проводяться семінарські заняття з підвищення кваліфікації працівників апарату суду. Впроваджуються нові форми діяльності.
З кожним роком зростає не лише штатна чисельність суддів та працівників апарату суду, а і кількість справ, розглянутих Буринським районним судом Сумської області.
В архіві суджу зберігаються справи тривалого та постійного зберіганні починаючи з 1943 року. Науково-технічна обробка справ і експертиза цінності документів в суді не проводилась. До державної архівної установи справи з архіву суду не передавалися.
Дана довідка складена 1 березня 2013 року.