Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
15 травня 2013 року м. Буринь № 9
«Про затвердження Інструкції
про заходи пожежної безпеки
в Буринському районному суді
Сумської області»
Відповідно до ст.ст.2,4, п.1 ст.5 Закону України, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України №126 від 25.10.2004 року,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про заходи пожежної безпеки в Буринському районному суді Сумської області згідно додатку 1 до цього наказу;
2. Відповідальному за протипожежну безпеку в суді Вернигорі Віктору Олександровичу ознайомити з текстом цього наказу всіх працівників Буринського районного суду Сумської області;
3. Відповідальному за протипожежну безпеку в суді Вернигорі Віктору Олександровичу забезпечити неухильне виконання та організувати вивчення Інструкції про заходи пожежної безпеки працівниками апарату та суддями Буринського районного суду Сумської області;
4. Всім працівникам Буринського районного суду Сумської області забезпечити дотримання вимог Інструкції про заходи пожежної безпеки;
5. Головному спеціалісту з інформаційних технологій Буринського районного суду Сумської області Гайдукову Олександру Миколайовичу розмістити текст наказу та додаток 1 до наказу на офіційному web-сайті Буринського районного суду порталу «Судова влада України» в розділі «Інформація для працівників апарату суду».
Керівник апарату суду: А.П.Тверитінова
Погоджено:
Голова суду: В.С.Стеценко
Додаток 1 до наказу
№9 від 15.05.2013 року
ІНСТУКЦІЯ
про заходи пожежної безпеки
в Буринському районному суді Сумської області
Ця Інструкція визначає основні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки у службових приміщеннях Буринського районного суду Сумської області і є обов’язковою для виконання всіма працюючими в ньому.
· У приміщенні Буринського районного суду на видному місці повинна бути вивішена табличка із зазначенням посади та прізвища відповідального за протипожежну безпеку в суді.
· У кожному кабінеті приміщення суду на видному місці має бути вивішена дана Інструкція із зазначенням відповідального за протипожежну безпеку в суді.
· Меблі та обладнання мають розміщуватися таким чином, щоб забезпечувати вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення завширшки не менше 1 м. Евакуаційні шляхи та виходи необхідно постійну утримувати вільними, нічим не захаращувати.
· У міру накопичення та після закінчення роботи горючі відходи слід прибирати у сміттєзбірники.
· Електромережі, електроприлади і апаратура повинні експлуатуватися тільки в справному стані, з урахуванням рекомендацій підприємств-виробників. У разі виникнення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток та інших електровиробів слід негайно відключити їх та вжити необхідних заходів щодо приведення у пожежонебезпечний стан.
· Документи, папір та інші горючі матеріали слід зберігати на відстані не менше 1 м від електрощитів, електрозбірок і електрокабелів, 0,5 м – від світильників та 0,25 м – від приладів опалення.
· Всі офіційні документи, документи діяльності суду та судові справи після закінчення роботи з ними зберігати в спеціальних сейфах та металевих шафах.
· Засоби протипожежного захисту (пожежні крани, пожежна та охоронна сигналізації, первинні засоби пожежегасіння тощо) слід утримувати у справному стані. У разу виявлення несправностей у будь-якому із засобів протипожежного захисту негайно повідомити керівництво.
· Усі працівники повинні пройти протипожежний інструктаж, уміти користуватися наявними вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежегасіння та знати їх місцезнаходження. Відстань від найбільш віддаленого місця приміщення суду до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати 20 м.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
· Влаштовувати тимчасові електромережі, застосовувати саморобні плавкі вставки в запобіжниках, прокладати електричні проводи безпосередньо по горючій основі, експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами), використовувати саморобні подовжувачі, які не відповідають вимогам правил улаштування електроустановок..
· Пристосовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів, обгортати електролампи і світильники, заклеювати ділянки електромережі горючою тканиною, папером.
· Використовувати побутові електрокип’ятильники, чайники і таке інше без негорючих підставок, залишати без нагляду увімкненими в електромережу кондиціонери, комп’ютери, лічильні та друкарські машини тощо.
· Захаращувати підступи до пожежегасіння, використовувати пожежні крани рукави і пожежний інвентар не за призначенням, зберігати документи, різні матеріфали, предмети та інвентар в шафах (нішах) інженерних комунікацій.
· Палити в приміщенні суду. Паління дозволяється лише на території суду в спеціально відведеному для цього місці, позначеному надписом «Місце для паління» та забезпеченому урною чи попільницею з негорючого матеріалу.
· Застосовувати в будь-який спосіб легкозаймисті рідини.
ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
· Оглянути приміщення, переконатися у відсутності порушень, що можуть призвести до пожежі.
· Відключити освітлення, електроживлення приладів та обладнання (за винятком електрообладнання, яке за вимогами технології повинно працювати цілодобово).
У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПОЖЕЖІ
· Негайно повідомити державну пожежну охорону за телефоном «101», вказавши при цьому адресу суду, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, своє прізвище, у разі необхідності вжити заходів щодо евакуації людей.
· Повідомити про пожежу керівництво.
· Розпочати гасіння пожежі наявними засобами, організовувати зустріч пожежних підрозділів.